| Brand | Olympus |
|---|---|
| Model | A70940A |
| Fault | 1. Image Blur, Black Dots And Dark. 2. Fiber Not Light Enough. 3. Rod Lens Broken. 4. Objective Lens Broken And Dirty. |
| Solution | 1. Replace Rod Lens. 2. Replace Inner Tube. 3. Replace Outer Tube. 4. Replace Objective Lens Group. 5. Clean The Eyepiece. 6. Replace Fiber. 7. Clean And Install The Optical Path, Check The Image. 8. Seal With Endoscope And Test. |
| Packaging Details | Standard Package |
| Brand | Olympus |
|---|---|
| Model | GIF-XQ240 |
| Fault | Leakage. |
| Solution | Replace Light Guide Tube,NO.1 Button,wire,mesh,adjust Angle. |
| Packaging Details | Standard Package |
| Brand | Olympus |
|---|---|
| Model | GIF-XP190N |
| Condition | Brand New |
| Series | Bending Rubber |
| Material | Medical-grade Fluororubber |
| Brand | OLYMPUS |
|---|---|
| Model | TJF-Q180V |
| Fault | 1. Image Ok; 2. Light Bundlestill Ok; 3. Insert Tubestill Ok; 4. Biopsy Tubewear; 5. Bendingsection, Wires And Helix Tube Wear; 6. Knob Leakage. |
| Solution | Suggest Toreplace Biopsy Tube, Bending Section, Wires, Helix Tube, Knob And Rubber. (Nowarranty For CCD) |
| Packaging Details | Standard Package |
| Features | Durable, Easy To Use, Portable |
|---|---|
| Brand | OLYMPUS |
| Modle | CF-H190/HQ190/HQ190L/H190L/190I/190L/290L/H290L/HQ290L/H290/H290I Etc |
| Condition | Brand New |
| Color | Silver |
| Brand | Olympus |
|---|---|
| Model | GIF-XP260NS |
| Series | Coil Pipe Assembly |
| Condition | Brand New |
| MOQ | 1 Piece |
| Brand | Olympus |
|---|---|
| Model | BF-P290 |
| Series | Coil Pipe Assembly |
| Condition | Brand New |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | PENTAX |
|---|---|
| Model | EG-2990K |
| Condition | Brand New |
| Series | Bending Section Assembly |
| Insertion Tube Diameter | 9.8 Mm |
| Brand | Olympus |
|---|---|
| Model | GIF-XP190N |
| Condition | Brand New |
| Series | Bending Section Assembly |
| Distal End Outer Diameter | 5.4 Mm |
| Brand | PENTAX |
|---|---|
| Model | EG27-I10 |
| Series | LCB DISTAL COVER GLASS |
| Condition | Brand-new |
| Material | Highly Durable |