| Model | 7.5L70 |
|---|---|
| Series | Probe Lens |
| Condition | Compatible & New |
| Material | Medical Silicone |
| Function | Focuses The Ultrasound Beam |
| Model | 12L3 |
|---|---|
| Condition | Brand New |
| Series | Probe Lens |
| Material | High-grade Medical Silicone Rubber |
| Frequency Range | 5.0 – 13.0 MHz |
| Model | AC2541 |
|---|---|
| Condition | Brand New |
| Series | Acoustic Lens |
| Lens Material | Elastomer Composite |
| Curvature | Convex |
| Model | PA230E |
|---|---|
| Condition | Compatible & New |
| Type | Phased Array Ultrasound Transducer |
| Acoustic Impedance | Approx. 1.5-1.7 MRayl |
| Frequency Range | 1.0 - 4.0 MHz |
| Model | C5-1 |
|---|---|
| Series | Crystal |
| Condition | Compatible & New |
| Transducer Type | Broadband Curved Array |
| Number Of Elements | 160 |
| Model | L9-3 |
|---|---|
| Condition | Compatible & New |
| Probe Type | Linear Array |
| Frequency Range | 3 - 9 MHz |
| Elements | 160 Elements |
| Model | LA523 |
|---|---|
| Probe Type | Linear Array |
| Condition | Compatible & New |
| Frequency Range | 4.0 - 13.0 MHz |
| Depth Of Field | Approximately 0 - 12 Cm |
| Model | L12-5 |
|---|---|
| Series | High Frequency Probe |
| Condition | Compatible & New |
| Frequency Range | 5 To 12 MHz |
| Array Type | Linear Array |
| Model | C5-2 |
|---|---|
| Condition | Compatible & New |
| Probe Type | Curved Array |
| Frequency Range | 2 - 5 MHz |
| MOQ | 1 Piece |
| Model | L12-5 |
|---|---|
| Series | Crystal |
| Condition | Compatible & New |
| Brand Name | Careutech |
| Model Number | L12-5 |